India Women vs South Africa Women - 3rd Twenty20 Match

**Indien damer mot Sydafrika damer – tredje T20-matchen**

**Datum:** Infoga datum
**Tid:** Infoga tid
**Plats:** Infoga plats

**Följ live via streaming:** Infoga länk till streamingtjänst

Den spännande T20-serien mellan Indien och Sydafrika når sin kulmen med den tredje och avgörande matchen. Båda lagen har visat upp exceptionell form och är fast beslutna att avsluta serien med en seger.

Indien har visat upp en imponerande battingprestation, anförd av Smriti Mandhana och Shafali Verma. Deras bowlingattack har också varit effektiv, ledda av legspinnaren Poonam Yadav.

Sydafrika har å andra sidan förlitat sig på sin starka bowling med Shabnim Ismail och Marizanne Kapp som nyckelspelare. Deras slagning har haft sina toppar och dalar, men de kommer att sikta på att gå ut med stil i den sista matchen.

Spänningen är på topp inför denna avgörande match. Indien behöver en seger för att säkra serien, medan Sydafrika måste vinna för att dela honnörspoängen. Förvänta dig ett spännande möte mellan två av de starkaste lagen i världen.

Håll dig uppdaterad med alla de senaste nyheterna, höjdpunkterna och livekommentarer från denna spännande T20-match.